wordpress1

Dlaczego warto wybrać CMS WordPress?

Dostępnych jest wiele systemów zarządzania treścią CMS. WordPress przez ostatnie lata staje się coraz bardziej popularny. Czy warto z niego skorzystać?

Niezależne czy planujesz stworzyć wizytówkę własnej firmy, bloga czy niewielki sklep internetowy to wybór CMS WordPress będzie prawdopodobnie Twoim najlepszym wyborem.

Prosta obsługa

WordPress jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Nawet najmniej obeznani użytkownicy poradzą sobie bez problemu z dodaniem wpisu lub edycją teksu na stronie. Co bardzo ważne panel CMS jest dostępny w języku polskim, co znacznie ułatwia jego użytkowanie.

Open Source

WordPress jest systemem całkowicie darmowym. Nie ma żadnych opłat za licencje czy abonamentów. Dostępnych jest wiele darmowych szablonów. Większość wtyczek jest również darmowa. Do stworzenia prostej strony jedynym kosztem jest zakup domeny i hostingu o czym pisałem w poprzednim artykule.

Aktualizacje

System jest często aktualizowany, dzięki czemu nasza strona jest bezpieczna. Z kolei olbrzymia społeczność WordPressa sprawia, że możemy liczyć na częste aktualizacje zarówno szablonów jak i wtyczek. W konsekwencji strona oparta na tym systemie działa stabilnie.

Szablony

W systemie WP można bez ograniczeń zmieniać wygląd dzięki szablonom. Dostępne są proste darmowe szablony. Jednak zainwestowanie kilkudziesięciu dolarów w płatny szablon znacznie rozszerza możliwości tworzenia. Są one stworzone z dużą starannością a ich twórcy gwarantują wsparcie i aktualizacje.

Wtyczki

Dostępność wielu zróżnicowanych wtyczek pozwala znacznie rozszerzyć funkcjonalność strony. Można dzięki nim dodać dodatkowe funkcje bez konieczności znajomości kodowania.

Społeczność

WordPress jest bardzo popularnych systemem. Szacuje się, że około 30% stron w internecie jest oparta na tym systemie. Świadczy to zatem o jego wartości. Dzięki rosnącej społeczności można mieć pewność, że system ten przez długi czas będzie posiadał duże wsparcie, częste aktualizacje i nadal będzie się wspaniale rozwijał.

Możliwość komentowania została wyłączona.